Jedna Polka wystartuje w Soczi

autor: Polska Kadra

Dodano: 2013-11-23

title

Międzynarodowa Federacja Łyżwiarska (ISU) opublikowała podział kwot startowych na Igrzyska Olimpijskie w Soczi ustalony na podstawie wyników Pucharów Świata w Turynie oraz Kołomnie. Polskę w tej dyscyplinie sportu będzie mogła reprezentować jedna zawodniczka.

Według tego co możemy przeczytać na stronie internetowej Międzynarodowej Federacji Łyżwiarskiej to w Soczi obejrzymy w short tracku jedną Polkę, która będzie mogła wystartować na dwóch dystansach: 500 oraz 1000m. Patrząc na wyniki tegorocznych Pucharów Świata, to murowaną kandydatką do wyjazdu do Rosji jest Patrycja Maliszewska, która trzykrotnie awansowała w olimpijskim sezonie do ćwierćfinału na 500 metrów.

O ile przed ogłoszeniem decyzji ISU mogliśmy mieć wątpliwości, czy w Soczi wystartuje jedna czy dwie nasze łyżwiarki, to po Pucharze Świata w Kołomnie wiadome było, że na zbliżających się wielkimi krokami igrzyskach zabraknie naszych panów.

Komplet 10 zawodników będzie mogło wystawić w Soczi sześć krajów: Kanada, Korea Południowa, Włochy, Holandia, Chiny oraz oczywiście Rosja.

Źródło: tylkoigrzyska.pl