Karolina Riemen: Trasy w Soczi są bardzo trudne

autor: Polska Kadra

Dodano: 2013-11-13

title

Karolina Riemen uważa, że trasa ski crossu, na której będą rywalizować zawodnicy na igrzyskach olimpijskich w Soczi, jest bardzo trudna, wymagająca. Miejscami budzi w niej grozę.

- Lubię tego typu obiekty, gdyż wiem, że jestem bardziej odważna od niektórych rywalek i lepiej wyszkolona technicznie. Jednak jest ona bardzo długa, jest dużo skoczni. W niektórych miejscach budzi wręcz grozę - powiedziała zawodniczka urodzona w Tuchowie
Udane występy w ubiegłym sezonie (m.in. trzecie miejsce w zawodach Pucharu Świata w Aare) sprawiły, że wymienia się ją wśród osób, które w Soczi mogą sprawić miłą niespodziankę. Zdaniem prezesa Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusza Tajnera, Riemen-Żerebecka może być czarnym koniem.

25-letnia zawodniczka jest bardzo zadowolona z przygotowań do sezonu. Uważa, że ostatnie miesiące przepracowała najlepiej w karierze. Nie chce być jednak stawiana w roli faworytki.
Karolina Riemen-Żerebecka może być prawie pewna występu w ski crossie, ostatni sezon PŚ zakończyła bowiem na 11. miejscu. Jednak PZN oficjalnie nazwiska przyszłych olimpijczyków przedstawi na początku stycznia, a skład reprezentacji musi być zatwierdzony przez zarząd PKOl.

Źródło: PAP